Strona główna Poradnik Materiały termoizolacyjne
 

ETS DOM - nowoczesny system budowy
Termo Organika Sp. z o.o. od kilkunastu lat dostarcza na polski rynek budowlany płyty izolacyjne ze styropianu o najwyższych parametrach użytkowych a od niedawna oferuje również do sprzedaży elementy na bazie styropianu do budowy domów w systemie ICF. Insulating Concrete Forms to tak zwany system szalunku traconego. System ICF znany jest od kilkudziesięciu lat w krajach Europy Zachodniej, Australii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych Ameryki, a od ponad dwudziestu lat także w Polsce.
Źródło: Anna Domagała - Zastępca Dyrektora ds. Systemów Budowlanych firmy Termo Organika Sp. z o.o. | Data: 2010-02-06
Jak wymyśliłem dom moich marzeń
Dlaczego zdecydował się Pan na budowę domu pasywnego? Historia poszukiwania domu w moich myślach trwała jak sądzę bardzo długo a zaczęła się gdzieś w dzieciństwie kiedy po raz pierwszy o tym pomyślałem. Można powiedzieć że dorastała wraz ze mną. Wszystko opierało się na pamięci wzrokowej i na obserwacji w czasie tego co widziałem jak się robi, buduje. To pozwoliło mi na pierwsze wnioski, zarówno co do jakości wykonania jak i zastosowanych materiałów.
Źródło: Elżbieta Strutyńska. Dyrektor Regionu Termo Organiki | Data: 2012-10-31
Styropian styropianowi nierówny
Jeszcze niedawno metodą poprawiania izolacyjności ścian było zwiększanie ich grubości i pozostawianie w murze powietrznych komór izolacyjnych między warstwami materiału lub wykorzystywanie elementów o ażurowej strukturze takich jak: pustaki czy cegła dziurawka. Jednak ostatnio przyjęło się rozwiązanie tańsze i efektywniejsze a mianowicie ocieplanie ścian styropianem.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2006-09-09
Lambda lambdzie nie równa
Chcemy ocieplić budynek styropianem. Mamy do wyboru kilka produktów tego samego rodzaju. Producenci deklarują, że maja one takie same lub prawie takie same parametry techniczne. W tej sytuacji mogłoby się wydawać, że wszystko jedno, który produkt wybierzemy. Czy jednak na pewno?
Źródło: | Data: 2006-05-28
Ocieplenie poddasza użytkowego
Wszelkie analizy dowodzą, że ok. 25% wszystkich strat cieplnych w domach jednorodzinnych spowodowane są niedostatecznym ociepleniem dachu.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2007-09-03
Keramzyt i jego zastosowanie w budownictwie i konserwacji zabytków
Najwcześniej zalety keramzytu odkryli Amerykanie z początkiem XX wieku, zaś w latach 30. Skandynawowie uruchomili jego produkcję na szeroką skalę. W Polsce produkcję rozpoczęto w latach 70 i na dzień dzisiejszy stanowi on najczęściej stosowaną izolację cieplną.
Źródło: Maciej Nowak | Data: 2013-04-04
Nowe standarty energetyczne w polskim budownictwie
W 2006 roku mają wejść w życie europejskie zalecenia dotyczące charakterystyki energetycznej budynków. Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej zobowiązana będzie do poprawy jakości energetycznej budynków, co oznacza, że każdy obiekt będzie musiał posiadać tzw. świadectwo energetyczne.
Źródło: | Data: 2006-05-26
Dom jak spod igły
Okres wiosenno-letni najbardziej sprzyja wszystkim tym pracom remontowym, które mają na celu przygotowanie naszych domów na jesienne i zimowe chłody. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań gwarantujących zmniejszenie strat ciepła w budynkach jest zastosowanie odpowiedniego ocieplenia.
Źródło: | Data: 2006-05-26
Kiedy w systemach ociepleń stosujemy łączniki z trzpieniem metalowym, a kiedy z plastikowym?
Wybierzmy najlepszy system ociepleń do naszego domu.
Źródło: | Data: 2006-05-26
Ciepłe ściany fundamentowe
Chociaż w domach bez piwnic przepisy nie wymagają ocieplania ścian fundamentowych, warto to zrobić. Dzięki temu cała powierzchnia podłogi będzie równomiernie chroniła przed stratami ciepła.
Źródło: | Data: 2013-01-12
Artykuły 1 do 10 z 10: 1

Partnerzy