Strona główna Poradnik Materiały instalacyjne
 

Pełnowartościowa woda pitna dla całej rodziny
Woda jest podstawą naszego życia i zdrowia. Nasz organizm potrzebuje jej codziennie do prawidłowego funkcjonowania. Wrażliwa na niekorzystne zmiany gospodarka wodna naszego organizmu musi być utrzymywana stale w równowadze. Dlatego dorośli, zdrowi ludzie powinni wypijać przynajmniej dwa litry wody każdego dnia.
Źródło: Opracowanie własne: Przemysław Niewiadomski | Data: 2013-01-30
Niepozorny tlenek węgla - lepiej zapobiegać niż ...
Najczęstsze przyczyny zatrucia tlenkiem węgla to, oprócz pożarów, wadliwe instalacje wentylacyjne i grzewcze, które są w nie najlepszym stanie, zwłaszcza w starym budownictwie. Niebezpieczeństwo związane z nagromadzeniem toksycznych produktów spalania paliw silników samochodowych dotyczy również garaży i parkingów podziemnych, warsztatów samochodowych czy stacji kontroli pojazdów i wymaga technicznego rozwiązania problemu wentylacji.
Źródło: ALTER S.A. | Data: 2013-05-18
Rewolucja energetyczna z Polski. Tani system rurek ogrzeje dom
Oryginalny i tani system pozwalający ogrzewać zimą budynki dzięki ciepłu zgromadzonemu latem w ziemi opracował dr hab. inż. Marek Krzaczek z Politechniki Gdańskiej. Metodą zainteresowane są firmy budowlane. Na Kaszubach powstaje dom, w którym system będzie testowany.
Źródło: Autor: MSZ / Źródło: PAP | Data: 2014-11-20
Naprawa rur bez konieczności kłucia w ścianach
Metoda reperacji rur poprzez samouszczelnianie została wynaleziona już w 1933 roku. Od tego czasu jest konsekwentnie rozwijana. Obecnie produkty na rynku są ciągle unowocześniane według najnowszych badań naukowych i idealnie nadają się do nowoczesnych instalacji grzewczych.
Źródło: Opracowanie własne: Przemysław Niewiadomski | Data: 2013-01-05
Systemy detekcji i pomiaru gazów to bezpieczeństwo w przemyśle spożywczym
Jednym z najczęstszych zagrożeń gazowych występujących w przemyśle spożywczym jest amoniak (NH3). Wykorzystuje się go w instalacjach chłodniczych, wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba utrzymania produktu w niskiej temperaturze zarówno na etapie produkcji, jak i podczas późniejszego przechowywania. Amoniak w instalacjach chłodniczych jest wykorzystywany od 1876 r. – jednak w ciągu tego czasu nie uniknięto na świecie wypadków i zagrożeń spowodowanych wyciekami.
Źródło: ALTER S.A. | Data: 2013-06-15
Woda - najbardziej niedoceniana substancja naszej planety
Mimo swoich uzdrawiających właściwości, woda jest jedną z najbardziej niedocenianych substancji na naszej planecie. Tuż po powietrzu, woda jest absolutnie niezbędna do życia.
Źródło: NIKKEN | Data: 2013-03-14
Kamień w rurach, zacieki na szklankach, zapchana bateria prysznicowa? Jak tego uniknąć?
Woda z większości ujęć w Polsce charakteryzuje się wysoką zawartością rozpuszczonych w niej związków wapnia i magnezu, które to powodują tzw. " twardość wody". Węglany tych soli wytrącają i osadzają się w postaci kamienia. Twarda woda jest niepożądana do picia i zasilania wodociągów komunalnych, nie nadaje się również na potrzeby gospodarki wodnej w energetyce (kotły parowe, wymienniki ciepła itp.).
Źródło: Opracowanie własne: Przemysław Niewiadomski | Data: 2013-10-24
Demineralizacja wody metodą odwróconej osmozy
Technologia odwróconej osmozy, tak jak wiele innych genialnych rozwiązań, narodziła się w wyniku uważnego podglądania przyrody. Zjawisko osmozy jest naturalnym procesem zachodzącym bez przerwy we wszystkich żywych organizmach i polega na przenikaniu cząsteczek wody przez półprzepuszczalną błonę - z roztworu o stężeniu mniejszym do roztworu o stężeniu większym.
Źródło: Opracowanie własne: Przemysław Niewiadomski | Data: 2013-02-09
Najlepsza wentylacja dla naszych mieszkań
Świeże powietrze to zasadniczy element dobrego samopoczucia i komfortu w naszych domach
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2015-02-28
Odzysk ciepła z wentylacji
Rekuperator jest to urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację, czyli odzyskiwanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2013-04-27
Najlepszy kocioł kondensacyjny
W dobie galopujących cen energii, każdy rozsądny inwestor zastanawia się nad najbardziej ekonomicznym sposobem ogrzania domu. Technika kondensacyjna umożliwia zoptymalizowanie kosztów energii, poprzez wykorzystanie tzw. "ciepła utajonego", które zawarte jest w parze wodnej, powstającej w czasie spalania gazu (produkt spalania wodoru).
Źródło: Przemysław Niewiadomski | Data: 2010-01-30
Urządzenie pompo rozdrabniające
Istnieją okoliczności, że wykonanie wc, łazienki, pralni lub kuchni w określonym miejscu jest trudne do zrealizowania, ponieważ kanalizacja ściekowa znajduje się w innym pomieszczeniu lub powyżej poziomu, na którym pożądane byłoby dopasowanie pomieszczenia pod konkretne przeznaczenie.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2018-09-18
Detekcja i pomiar niebezpiecznych substancji oraz zabezpieczenie przed wybuchem
Od prawie 25 lat bezpieczeństwo pracy i życia zapewniają urządzenia marki ALTER. Doświadczenie na rynku aparatury kontrolno-pomiarowej do mierzenia i wykrywania gazów oraz niekwestionowana pozycja lidera w tej branży są gwarantem najwyższej jakości urządzeń oraz komfortu ich eksploatacji, nawet w najbardziej niebezpiecznych warunkach.
Źródło: ALTER S.A. | Data: 2013-05-24
Klasyczna łazienka z pomysłem
To łazienka inspirowana architekturą antyczną oraz secesyjną. Styl retro wzbudza poczucie ogromnego luksusu. Dobór odpowiednich materiałów, dodatków podkreśla wyszukany, bardzo elegancki styl łazienki. Ponieważ charakter łazienki odwołuje się do czasów starożytnych najczęściej stosowanymi kolorami są czernie, brązy oraz beże. Klasycznego smaku nadadzą marmury oraz mozaiki.
Źródło: Łazienki z pomysłem | Data: 2014-09-19
Jak skutecznie zabezpieczyć kotłownię przed wybuchem gazu?
Stosowanie urządzeń do pomiaru i detekcji stężeń gazów niebezpiecznych (toksycznych i wybuchowych) regulują liczne akty prawne. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 r. nakazuje stosowanie urządzeń zabezpieczających (sygnalizacyjno-odcinających) we wszystkich kotłowniach o sumarycznej mocy grzewczej powyżej 60 kW.
Źródło: ALTER S.A. | Data: 2013-05-31
Nowoczesna łazienka z pomysłem
Charakteryzuje ją symetria oraz wyraźny podział powierzchni. Często odnajdziemy tu połączenia stali ze szkłem i kamieniem. Kafle polerowane na wysoki połysk pięknie odbijają światło. Ceramika bardzo prosta w formie ozdobiona oryginalnymi bateriami. Jet to styl, który najtrafniej określają słowa: „im mniej, tym lepiej" .
Źródło: Łazienki z pomysłem | Data: 2014-09-13
System pomiarowo-detekcyjny do gazów i par cieczy mogący pracować w strefach zagrożonych wybuchem
Podstawowymi elementami opisywanego w artykule systemu są głowice pomiarowo-detekcyjne MGX-70 lub GDX-70, nowy konwerter transmisyjny KT-16 oraz urządzenie nadrzędne Tym ostatnim może być komputer, sterownik PLC, itp. ze złączem RS-485 i obsługą protokołu Modus RTU (master). Dodatkowym elementem systemu, zamiast urządzenia nadrzędnego, mogą być moduły wyjść prądowych 4‒20mA.
Źródło: ALTER S.A. | Data: 2013-06-07
Co powinien wiedzieć Klient kupując pompę wodną?
Pytanie co powinno się wiedzieć chcąc zakupić pompę zawiera kilka bardzo istotnych zagadnień, które to zostały szczegółowo przedstawione.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2012-09-23
Efektywne ogrzanie budynku o dużej kubaturze
Nagrzewnice znajdują zastosowanie w obiektach o bardzo różnej wielkości i przeznaczeniu. Zasada działania nagrzewnicy polega na tym, że wymuszony obieg powietrza (poprzez wbudowany wentylator) oraz dostarczane paliwo podgrzewa powietrze przepływające przez nagrzewnicę do określonej temperatury.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2012-10-25
Czym kierować się wybierając grzejniki do domu?
Kupując grzejniki należy mieć świadomość zarówno ich zalet, jak i wad, tak aby dokonać optymalnego wyboru w danych warunkach technologicznych.
Źródło: Opracowanie własne Przemysław Niewiadomski | Data: 2012-10-16
Artykuły 1 do 20 z 31: 1 2

Partnerzy