Strona główna Poradnik Materiały instalacyjne Pełnowartościowa woda pitna dla całej rodziny

Pełnowartościowa woda pitna dla całej rodziny

Woda jest podstawą naszego życia i zdrowia. Nasz organizm potrzebuje jej codziennie do prawidłowego funkcjonowania. Wrażliwa na niekorzystne zmiany gospodarka wodna naszego organizmu musi być utrzymywana stale w równowadze. Dlatego dorośli, zdrowi ludzie powinni wypijać przynajmniej dwa litry wody każdego dnia.

Wapń jest potrzebny do życia

Wapń i magnez w wodzie występują w postaci mineralnej i węglanowej. Węglan wapnia, jako sól kwasu węglowego, stanowi ważny czynnik prawidłowej budowy kostnej w naszym ciele. Wapń i magnez natomiast są konieczne dla właściwego funkcjonowania naszych mięśni i dla zdrowego systemu nerwowego. Ponadto wapń i magnez sterują kilkoma bardzo ważnymi funkcjami: od pracy mózgu aż po bicie serca. Także dla naszego samopoczucia wapń ma duże znaczenie oraz wpływa na smak wody pitnej. 

Jak wapń trafia do wody?

Podczas deszczu miękka woda wsiąka w grunt. Przy przepływaniu przez warstwy ziemi woda wzbogaca się w substancje mineralne. Między innymi także w wapń. W ten właśnie sposób wapń znajduje się w wodzie w gospodarstwie domowym.

Minerały - dobre dla organizmu, złe dla instalacji

Picie wody przynosi wiele korzyści. Szczególnie ważne są zawarte w niej minerały i mikroelementy, to właśnie one pomagają nam utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie. Co zatem może być bardziej wartościowego od łatwo dostępnej, czystej, zdrowej i bogatej w minerały wody płynącej prosto z kranu.


Jednak zdrowe dla nas minerały - przede wszystkim wapń - są szkodliwe dla naszych domowych instalacji wodnych. Są główną przyczyną powstawania osadów wapiennych w rurociągach, przyłączach sprzętu gospodarstwa domowego i armaturach.

Osady te są nie tylko nieestetyczne ale również niebezpieczne, a ich następstwa kosztowne. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z minerałów zawartych w wodzie i jednocześnie chronić domową instalację oraz sprzęt.



Wapń – śmiertelny wróg instalacji, bojlerów i podgrzewaczy wody

Bez skutecznych środków ochrony wapń osadza się w instalacjach domowych. Rezultat: przekrój rurociągów zwęża się z dnia na dzień. Możliwe następstwa obejmują wiele obszarów - od drogich napraw i podwyższonych kosztów energii aż do zatkanych rur.

Wapń – pożeracz pieniędzy i energii

Przy obecnych cenach energii należy dokładnie liczyć koszty eksploatacyjne urządzeń domowych: przy eksploatacji opartej na paliwach kopalnych już 1 mm osadów wapiennych na powierzchniach grzejnych zwiększa zużycie energii aż o ok. 10 procent. Wpływa to bezpośrednio na rachunek opłat za ogrzewanie. Przy bojlerach elektrycznych warstwy osadów prowadzą do uszkodzeń elementów grzejnych i w następstwie powodują wysokie koszty naprawy.

Wapń & inkrustacje - wylęgarnia niebezpiecznych bakterii

Złogi wapienne i korozja w rurociągach tworzą mocno porowate powierzchnie. Na większej powierzchni, w gorącym, wilgotnym klimacie powstają idealne warunki dla rozwoju bakterii. Prosty rachunek: mniej osadów wapiennych i ochrona przed inkrustacjami oznacza mniej pożywki i mniej przestrzeni życiowej dla bakterii. Jest to równoznaczne z większą higieną i zwiększonym zapobieganiem rozwojowi szczepów bakterii np. typu legionella.

Urządzenie Aqua nano ochroni domowe instalacje oraz zatrzyma niezbędne minerały w wodzie. Sposób działania Aqua nano opiera się na zasadzie wiązania nanokryształków. Specjalny wkład znajdujący się wewnątrz urządzenia składa się z trójwymiarowej elektrody. Przez ściśle określone impulsy prądowo – napięciowe dochodzi do lokalnego przesunięcia równowagi wapienno – węglowej w wodzie, dzięki czemu tworzą się tzw. nanokryształki. Ze względu na swą nieznaczną wielkość nanokryształki posiadają ładunek elektryczny uniemożliwiający wzajemne łączenia. Nanokryształki jako całość mają zdolność wyłapywania cząsteczek wapnia w wodzie, co prowadzi do znacznego zmniejszenia osadów odkładających się w instalacjach i zbiornikach. Woda pitna zachowuje przy tym swoje właściwości.

 


Data publikacji: 2013-01-30
Źródło: Opracowanie własne: Przemysław Niewiadomski
Strony: 1



Partnerzy