Strona główna Poradnik Warto wiedzieć
 

Jak uniknąć podatku przy sprzedaży lub kupnie mieszkania
Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym, kiedy kupujesz, sprzedajesz lub dajesz komuś w prezencie mieszkanie? I najważniejsze - jak przy tym wszystkim uniknąć podatku?
Źródło: Gazeta Wyborcza | Data: 2006-12-02
Odpowiednie miejsce dla domu
Bardzo ważnym pytaniem, na które należy odpowiedzieć, przed zakupem domu lub działki, a także stojąc przed decyzją rozpoczęcia budowy wymarzonego domu; jest pytanie gdzie i jak chcemy mieszkać.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-26
Nabycie działki
Przy zakupie działki możemy się natkąć na wiele przeszkód i problemów, dlatego trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-26
Zapłata wykonawcy
Przy zawieraniu umowy z wybranym przez nas wykonawcą trzeba dopilnować, aby umowa była bezpieczna i chroniła nasze interesy. Trzeba koniecznie zaznaczyć, że wpłacanie kolejnych rat wynagrodzenia wykonawcy będzie uzależnione od postępu prac na budowie.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
A na koniec...prace wewnątrz domu
Jeżeli nasz dom jest już gotowy możemy przystąpić do prac wewnątrz budynku. To niewątpliwie jedna z najprzyjemniejszych chwil w trakcie budowy naszego domu.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Kupujemy używany dom
Remont czy modernizacja starego domu może kosztować więcej niż zbudowanie nowego. Dlatego decyzji o jego zakupie nie należy podejmować pochopnie. Stary dom ma swoje tajemnice. To, czy odpowiada nam bryła budynku albo jak się nam podoba układ wnętrz, zwykle oceniamy bez większych problemów. Znacznie trudniej ocenić, czy i jakie dom ma wady, bo zazwyczaj dotyczą one jego konstrukcji albo fundamentów, a więc elementów na pierwszy rzut oka niewidocznych.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-25
Projekt indywidualny, a może gotowy
Dokonując wyboru projektu, warto zastanowić się nad wielkością przyszłego budynku, a co się z tym wiąże kosztami budowy i późniejszego utrzymania.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Jaki powinien być wymarzony dom?
Planując budowę domu, nasze decyzje mają aspekt ekonomiczny, energetyczny, a także bezpieczeństwa i zdrowia mieszkańców domu.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Porządek na placu budowy
Jeżeli decydujemy się na kupno większej ilości materiałów budowlanych warto pamiętać o zapewnieniu miejsca na ich składowanie. Plac budowy trzeba więc dobrze zorganizować, aby materiały nie uległy zniszczeniu bądź nie padły łupem złodziei.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Dlaczego nie warto oszczędzać na materiałach budowlanych?
Materiały budowlane, które składają się na konstrukcję domu są niewidoczne i nie decydują o ostatecznym jego wyglądzie. Mają jednak ogromny wpływ na trwałość, jakość, a także bezpieczeństwo i koszt użytkowania naszego domu.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Ach te ściany
Budowa domu to niewątpliwie jedno z najdroższych przedsięwzięć, ale czy warto oszczędzać na materiałach budowlanych. Ci, którzy już wybudowali z pewnością powiedzą, że nie. Przecież to właśnie one decydują o jakości, bezpieczeństwie i solidności domu, w którym spędzimy długie, długie lata.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Dom na miarę potrzeb
Nie jest łatwo zbudować dom spełniający wszelkie nasze oczekiwania i pokładane w nim nadzieje. Wielu z nas marzy o domu z charakterem, oryginalnym, a więc innym niż wszystkie. Ale jakże często posuwamy się zbyt daleko w swoich wyobrażeniach i budujemy dom nazbyt udziwniony, a przez to nie pasujący do otoczenia lub nietypowy, a więc wymagający w przyszłości kosztownej konserwacji, a nierzadko - zmian i przeróbek.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-26
Działka z wadą lub niechcianymi obiektami
Co zrobić jeśli na naszej działce znajduje się rudera, która uniemożliwia nam budowę domu?
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Planowanie domu według zasad feng shui
Feng Shui, czyli dosłownie "wiatr i woda", jest starożytną sztuką kształtowania przestrzeni. Aranżacja wnętrz w zgodzie z zasadami Feng Shui umożliwia bowiem swobodny przepływ ożywczej energii chi i jej cyrkulację wewnątrz domu.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Co warto wiedzieć przy zakupie okien
Wybierając okna zwracamy uwagę na ich wygląd, kształt i wymiar. Istotną rzeczą jest też oczywiście cena. Zastanawiamy się, czy będą pasować do elewacji i pomieszczeń.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Jak przerwa to na zimę
Jeżeli jesteś w trakcie budowy i musisz ją przerwać na okres zimy, pamiętaj, że nie na każdym etapie jest to bezpieczne. Najlepszymi momentami na przerwanie budowy,jest: stan zero lub stan surowy otwarty.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Ciepły i przytulny dom
Każdemu z pewnością zależy, aby w jego wymarzonym domu było przytulnie. Aby wystarczyło napalić w piecu czy włączyć ogrzewanie na maksimum, aby wszędzie było ciepło.
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-28
Dom jak pralka
Właścicieli domów i mieszkań czeka nowy obowiązek oraz wydatek! Żeby móc je sprzedać albo wynająć, trzeba będzie uzyskać specjalne świadectwo energetyczne. Gdzie i za ile?
Źródło: Budowlany.net | Data: 2006-05-30
VAT za materiały budowlane - Nie trzeba wpisywać symbolu na fakturze
Osoba, która ubiega się o zwrot VAT za materiały budowlane, nie musi uzupełniać faktur o symbol statystyczny.
Źródło: Rzeczpospolita | Data: 2006-10-05
Cięcie i gięcie strzemion oraz prętów zbrojeniowych
Maszyny do gięcia i cięcia prętów zbrojeniowych zdecydowanie ułatwiają prace zbrojeniowe na budowach. Powodują, że produkcja zbrojeń jest zarówno łatwiejsza, jak i bardziej precyzyjna.
Źródło: Opracowanie własne: Przemysław Niewiadomski | Data: 2018-09-11
Artykuły 1 do 20 z 20: 1

Partnerzy